top of page

Представники влади Сумщини вчилися створювати умови для ефективної роботи бізнесу


Бізнес асоціація «4Бізнес» провела в травні тренінги для представників органів місцевого самоврядування Сумщини в рамках  проєкту «Розвиток потенціалу та створення умов для економічного відновлення в 5 громадах Сумської області». Цей проєкт відбувається за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції та Естонії.


Метою проєкту є забезпечення територіальних громад Сумської області необхідними знаннями та ресурсами для відновлення та адаптації місцевих підприємств (Тростянецька, Охтирська, Краснопільська, Лебединська та Недригайлівська громади).Богдан Мосунов, голова БА «4Бізнес», зазначив: «Було організовано три модуля тренінгів для представників органів влади, де розглядались питання створення умов для роботи регіонального бізнесу, регуляторної політики, дерегуляції, розрахунків адміністративного навантаження на бізнес, антикорупційної експертизи НПА місцевого рівня. На один із тренінгів ми запросили також підприємців, які дізнавались принципи діалогу та партнерства між державним та приватним сектором, разом з представниками місцевої влади навчались розробляти спільні програми, націлені на розвиток бізнес-потенціалу громади. Велика увага була приділена питанням проєктного менеджменту для представників ОМС, як залучати ресурси для розвитку територіальної громади тощо».


Участь в проєкті взяли досвідчені тренери: Олексій Литвинов, Ія Дегтярьова, Андрій Сімонов. Були використані різні методи навчання: міні-лекції, огляд прикладів та аналіз кращих практик, практичні групові вправи, мозкові штурми, ситуаційні завдання, презентування, групові дискусії.Олексій Літвінов, тренер та генеральний директор ГО «Інститут Громадської Експертизи», відмітив високий рівень організації тренінгу та те, що «учасники поліпшили як своє розуміння ефективної взаємодії влади та бізнесу та навчилися розробляти рішення відповідно до існуючих потреб, так і поліпшили свій психологічний стан та проявили готовність до більш ефективної взаємодії на місцевому рівні після проведення тренінгу».


«Вся група була вмотивована на участь у тренінгових заняттях, всі учасники активно включились у тренінг, виконували практичні завдання. Особливу увагу було приділено визначенню проблем у громадах та їх рейтингуванню. При проведенні тесту з створення команди проєкту було визначено: генераторів ідей, координаторів, натхненників та інших. Після цього учасників було поділено на групи, які з рейтингу проблем вибрали проблему, яку протягом двох днів пропрацьовували. Команди визначали мету та завдання проєкту, заходи з вирішення та очікувані результати, робочий план виконання проєкту та його бюджет. У результаті тренінгових занять учасники отримали ефективні навички з розробки проєктів», - розповів Андрій Сімонов, тренер, голова Кремінської бізнес-асоціації.


Усі учасники високо оцінили якість тренінгу, особливо сподобались їм успішні практичні кейси та моделювання ситуацій за певних поведінок сторін взаємодії, поєднання теорії і практики, живий діалог всіх учасників та доброзичлива атмосфера, велика кількість практичних порад, прикладів тощо.Звертаємо увагу, що проєкт продовжується. Наразі йде реєстрація на тренінги, що допоможуть відкрити власну справу молоді, жінкам та ветеранам 5 громад Сумщини. Доєднуйтесь до проєкту! Цей проєкт відбувається за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції та Естонії.

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Бізнес асоціація «4Бізнес» і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.


Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції та Естонії. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

 

16 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page