top of page

Розпочала роботу нова економічна платформа “Зроблено в Україні”Зроблено в Україні,

26 лютого 2024 р. започаткована нова економічна платформа “Зроблено в Україні”. Це дуже потужний крок з боку держави в плані допомоги бізнесу з виходом на нові закордонні ринки, а також можливість покращення бізнес-клімату в Україні.Презентував платформу Президент України Володимир Зеленський. У вступній промові він наголосив, що “ми розпочинаємо нову сторінку нашої економічної історії”.

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко представила присутнім основні засади Політики розвитку українських виробників, яка є ключовим пріоритетом держави. Вона звернула увагу на той факт, що при купівлі українського товару до 40% повертається в бюджет у вигляді податків. Йшла мова і про необхідність зростання частки переробної промисловості у ВВП України (наразі вона складає 10,3%, для порівняння: в Польщі – 17,3%, в Туреччині – 22% тощо).

Уряд розробляє програми стимулювання попиту на українські товари. З вдячністю пані Свириденкорозповіла про ініціативи міжнародних донорів, які допомогали Україні, закуповуючи необхідні товари саме українського виробництва. Так, USAID купує українські вагони і спецтехніку для українських аграріїв та енергетиків. Японська JIKA профінансувала виробництво в Україні спецтехніки для ДСНС. Уряд Данії придбав українські системи очистки води і автобуси для Миколаєва.

Вже створено онлайн-сервіс https://pulse.gov.ua/, що повинен допомогти виміряти рівень задоволеності підприємств державними сервісами та послугами, оцінити вплив наявних перепон для бізнес-діяльності в Україні та сприяти розв’язанню нагальних питань і проблем відповідно до відгуків підприємців.

Важливо, щоб до діалогу та роботи платформи на постійній основі долучались бізнес-асоціації мікро- та малого бізнесу.На заході була підписана Спільна заява Уряду та ряду бізнес-асоціацій. Цим документом Сторони декларують прагнення до створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.


Основні обов’язки Держави: умови, що унеможливлюють тиск на бізнес, зменшення адміністративного навантаження, прозорість системи оподаткування і роботи митниці, підтримка українських виробників, сприяння залученню інвестицій та інше. Бізнес гарантує: сплату податків в повному обсязі; офіційне працевлаштування працівників; відсутність співпраці із російською федерацією; інвестиції у виробництво та розвиток бізнесу в Україні; забезпечення гідного повернення ветеранів у робоче середовище.


Зроблено в Україні, 4Бізнес

Спільну заяву підписали Дмитро Олійник – Голова Ради ФРУ, Катерина Глазкова – Виконавча директорка Спілки українських підприємців, Олена Кошарна – Голова Ради директорів Американської торгівельної палати в Україні, Геннадій Чижиков – Президент Торгово-промислової палати України, Анатолій Кінах – Президент Українського союзу промисловців і підприємців, Сергій Позняк – Голова Асоціації підприємців-ветеранів, Ігор Кабузенко – Голова Ради CEO Club Ukraine, Тарас Кицмей – Член ради представників IT Ukraine, Наталія Петрівська – Виконавча директорка ГС «Український фуд-ритейл альянс», Андрій Длігач – засновник міжнародної бізнес-спільноти Board.


Юлія Свириденко: «Сьогодні ми представили платформу «Зроблено в Україні». Не просто нову державну політику. Нову українську ідею. Ідею — підтримувати українське, виробляти українське, купувати українське. Адже це насамперед про нашу економічну самодостатність як держави.І найкраще це демонструють цифри. До 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків. Наше військо ми забезпечуємо виключно власними ресурсами. Саме тими ресурсами, які у бюджет спрямовує бізнес. Погодьтеся, це хороший стимул наступного разу при покупці віддати перевагу саме українським товарам. Крім того, підтримка українського — це підтримка повернення українців. Виробники створюють сотні робочих місць. На цей рік у бюджеті ми заклали понад 45 млрд грн на програми підтримки бізнесу, розвиток нових виробництв та стимулювання попиту на українські товари. Це рекордна сума за останні роки. Це і звичні для бізнесу програми: «5-7-9», гранти як для малого і середнього бізнесу, гранти для великих виробництв. Так і нові програми, такі як кешбек за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, розвиток індустріальних парків, підтримка проєктів зі значними інвестиціями. Позиція Уряду одностайна — українські виробники повинні мати пріоритетний доступ до публічних закупівель. Зокрема, для цього плануємо розширення локалізації. Важлива складова нашої нової політики — принцип: допомагай Україні українським. Ми пропонуємо нашим міжнародним партнерам замовляти гуманітарну допомогу для України в українських виробників. Адже в Україні виробляється майже все. На додаток це має потрійний ефект: нові робочі місця для людей, податки, які залишаються всередині країни, і донори, які мають якісний продукт. Я щиро вдячна кожному за стійкість та єдність. За те, що фраза «Зроблено в Україні» викликає гордість. Бо «Зроблено в Україні» — зроблене сміливими людьми».

Робота над розробкою рішень здійснюватиметься на базі Ради з питань підтримки підприємництва, а також на платформі «Зроблено в Україні» та майданчиках українських бізнес-об’єднань.

36 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page