top of page

Чи відбувся діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади?


Форум

Робота підприємців в умовах воєнного стану, відшкодування збитків та страхування воєнних ризиків, релокація і повернення бізнесу, лібералізація податкової політики, впровадження інституційних реформ – ці та інші проблеми були в центрі уваги бізнес-форуму «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади: курс на Відновлення України», в якому взяли участь і члени "ГС «Нацплатформа МСБ», ГО "Бізнес асоціація "4БІЗНЕС" 9 жовтня в Києві.

Олексій Соболев, заступник Міністра економіки України, зазначив, що під час розробки Плану України на 4 роки враховуються пропозиції бізнесу в рамках загальних політик розвитку секторів та покращення бізнес-клімату. Наразі Уряд продовжує роботу над Планом та консультується з бізнесом, громадськими організаціями й аналітичними центрами щодо наповнення. Закінчити роботу над Планом планується до середини листопада.

Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Ігор Марчук відмітив, що переробна промисловість та виробництво продукції з високою доданою вартістю є пріоритетом в системі державної підтримки. Саме на розвитку цього сектору економіки ми маємо зосередити основну увагу. Впровадження програм підтримки підприємництва, сімейного та крафтового виробництва, розвитку індустріальних парків та непромислових територій, покращення інвестиційного клімату – все це на порядку денному Комітету економіки ВРУ. Ігор Марчук наголосив, що в бюджеті на 2024 рік на допомогу бізнесу закладено понад 41 млрд. грн.

Борис Емельдеш, президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців (Одеса), запропонував звузити сферу застосування РРО та звільнити від РРО тих підприємців, для яких це економічно недоцільно. Крім того, керівник асоціації порушив питання збільшення лімітів переходу підприємців на ПДВ.

Коментуючи це питання, Данило Гетманцев висловив свою точку зору, що запровадження РРО у існуючій моделі – це безальтернативна позиція. Щодо збільшення лімітів по ПДВ до рівня, який існує в європейських країнах, то ці питання пов’язані з різними ставками оподаткування і можуть бути розглянуті лише в комплексі зі зміною моделі оподаткування.

Проблематику і пропозиції бізнесу північного регіону презентував Богдан Мосунов, керівник Асоціації «4Бізнес» (Суми). Головна ідея – єдині для всіх та прозорі правила роботи. «Існують проблеми в заміні пошкодженого обладнання, у відновленні зруйнованого майна, потрібні програми відновлення бізнесу. Коли ми попросили міську владу допомогти, нам відповіли: чекайте репарацій». Питання до держави: допоможіть відновити цей бізнес, і він сплачуватиме податки».

Про умови роботи підприємців у регіонах, наближених до зони бойових дій, говорив Олександр Чумак, президент Асоціації приватних роботодавців (Харків): “На першому місці стоїть питання безпеки. Безпека суттєво збільшує витрати будь-якого бізнесу і робить неконкурентними товари й послуги, які він виробляє. Немає регіональних програм розвитку підприємництва, навіть немає державної стратегії розвитку підприємництва, яка закінчилася в 2020 році. Бізнес продовжує виїжджати. Тому що навіть якщо у вас заміноване поле, ви все одно сплачуєте податок на землю. Люди самі розміновують свої поля, це все додаткові витрати”. Керівник асоціації запропонував продовжити звільнення підприємців із таких регіонів від оподаткування на 2023-24 рр.

Детальніше про форум можна почитати тут.







8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page