top of page

Гранти на підтримку організацій підтримки бізнесу


грант


Дата початку прийому заявок: 10 серпня 2023 року

Кінцевий термін подання заявок: 1 грудня 2023 року
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізовується компанією «Кімонікс Інтернешнл», приймає грантові заявки від малих та середніх підприємств (МСП) приватної форми власності, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, бізнес-спільнот та інших організацій з розвитку підприємництва (ОРП) на імплементацію заходів тривалістю до 10 місяців, спрямованих на збереження та створення робочих місць, зокрема, через підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування працівників підприємств (включно з внутрішньо переміщеними особами), які втратили роботу внаслідок війни та/чи хотіли б перейти в нову галузь (світчери), реалізацію інкубаційних/акселераційних програм розвитку підприємництва, самозайнятості та експортних спроможностей підприємств.

Програма USAID КЕУ очікує надати орієнтовно 2,000,000 доларів США шляхом присудження близько 20 грантів, сума яких становитиме орієнтовно від 35,000 доларів США до 150,000 доларів США в гривневому еквіваленті, залежно від обсягу діяльності та остаточних домовленостей досяшнутих в ході перемовин. Очікується, що кожен грант в рамках цього запиту триватиме до десяти місяців. Тип гранту буде визначено під час переговорного процесу, залежно від передбаченої діяльності, а також можливостей і досвіду грантоотримувача.

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно з внутрішніми політиками управління грантами Програми КЕУ.

Орієнтовні заходи й активності, які можуть бути втілені в рамках грантової програми, включають, серед іншого:

 1. Допомога в підвищенні кваліфікації, перенавчанні та працевлаштуванні працівників приватного й державного секторів, які втратили роботу внаслідок війни, людей, які хотіли б перейти в нову галузь чи адаптувати свої навички до нових умов ринку, включно з внутрішньо переміщеними особами.

 2. Впровадження сертифікованих програм для навчання та перекваліфікації спільно із закладами професійно-технічної освіти та закладами вищої освіти для розвитку кадрового потенціалу виробничих та сервісних галузей економіки.

 3. Надання консультацій для розвитку спроможності МСП щодо підвищення кадрового потенціалу та працевлаштування, включно з впровадженням програм навчання й менторства для тренерів. Проведення галузевих заходів (тренінгів, хакатонів, мітапів та буткемпів), спрямованих на створення та збереження робочих місць в МСП.

 4. Надання послуг з розвитку бізнесу стартапам, малим і середнім підприємствам, включно з бізнес-інкубацією, бізнес-акселерацією, програмами з розвитку інноваційних бізнесів, консультаціями, тренінгами тощо.

 5. Впровадження національних програм з працевлаштування, необхідних для відбудови економіки країни та євроінтеграційного процесу: розробка та адвокація змін до законодавства про працевлаштування, допомога у створенні нових державних програм з перенавчання та працевлаштування, моніторинг та аналіз їхніх результатів, проведення досліджень щодо ринку праці.

 6. Впровадження навчальних програм для швидкого перефокусування МСП на експорт або збільшення частки експорту в продажах МСП: розробка та реалізація програм навчання, спрямованих на підвищення готовності МСП до експорту, оновлення експортних бізнес-моделей, на які вплинули збої у ланцюгах поставок, забезпечення кваліфікованою робочою силою для розвитку зовнішньої торгівлі тощо.

Нижче подано перелік ключових індикаторів, пов’язаних із цим ЗПЗ:

 • Кількість працевлаштованих людей, а також кількість збережених робочих місць, із розподілом на чоловіків і жінок. Кількість ВПО серед нещодавно працевлаштованих та збережених працівників.

 • Кількість розроблених (проведених) тренінгів та тренінгових програм.

 • Кількість учасників, що пройшли навчання (тренінги та тренінгові програми).

 • Кількість стартапів і бізнесів, які успішно завершили програми інкубації та акселерації за підтримки USAID.

 • Кількість законів і нормативно-правових актів щодо МСП для покращення бізнес-середовища для працевлаштування, розроблених/внесених на розгляд/прийнятих у результаті надання підтримки USAID.

 • Вартість нових інвестицій у доларах США у галузях, підтриманих USAID.

 • Вартість додаткових продажів у доларах США внаслідок упровадження проєктів.

 • Кількість підтриманих USAID компаній, які розширили свої ринки експорту.

 • Кількість МСП, які отримали технічну підтримку для експорту.

 • Кількість підприємств, які покращили свою організаційну й технічну спроможність в результаті грантової підтримки.

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗПЗ-2023-037 ТА СУПРОВІДНІ ДОДАТКИ ДОСТУПНІ НА:Google.drive.com

Процес приймання заявок складатиметься з трьох частин із такими термінами:

1 частина – до 28 серпня 2023 року включно

2 частина – до 16 жовтня 2023 року включно

3 частина – до 1 грудня 2023 року включно

Надсилайте, будь ласка, всі питання щодо цього запиту на електронну адресу Grants@CEPUkraine.org із зазначенням «RFA-2023-037» в темі електронного листа.

Співробітники Програми USAID КЕУ та Кімонікс не можуть вимагати, а заявникам забороняється пропонувати будь-які гроші, виплати, комісійні, кредити, подарунки, винагороди, матеріальні цінності або компенсацію з метою отримання або надання неналежного сприятливого ставлення, пов’язаного із цим запитом. Про будь-який неправомірний запит від співробітника проєкту слід повідомити Керівнику Програми або на електронну пошту BusinessConduct@chemonics.com.


38 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page